AutoVM "ÜCRETSİZ KURULUM HİZMETİ" 🚀 Hataları Ve Çözüm Konusu

Merhabalar, Autovm ücretsiz olmasına rağmen çoğu arkadaşlar kuramamakta ve bu konudan oldukça şikayetçi bu konuda herkese elimden geldikçe “ÜCRETSİZ” kurulum desteği ve hata çözümü yapacağım kurulum için bana özelden ulaşabilirsiniz !

Sorun : WHMCS müşteri panelindeki butonların çalışmaması.
Çözüm : AutoVM kurulu olduğu web/assets içerisinde ki tüm klasörleri silip, tarayıcı çerezlerinizi temizlediğinizde sorun düzelecektir.

Sorun : AutoVM Admin panelinden dedicated server ekleme kısmında alınan hata: http://prntscr.com/qefgm8
Çözüm : AutoVM panelinin tam yani eksiksiz güncelleme yapamadığından kaynaklanıyor. Hosting sunucusunun php max_execution_time süresini 300 yapıp güncellemeyi tekrar çalıştırmanız gerekiyor.

Sorun : Windows server 2016,2019, Windows 7,8,10 gibi sürümlerde ip adresi tanımlama (network ayarını yapmaması)
Çözüm : Windows server ve Windows 8,10 sürümlerinde network adaptörleri e1000e windows 7 sürümünde ise network adaptörünü e1000 yapmanız gerekmektedir. Bu durumda sorunsuz bir şekilde kurulum yapılacaktır.

Sorun : Sunucularda Konsol bağlantı hatası (konsolun çalışmaması)
Çözüm : Sunucularda konsol’un çalışması için esx firewall ayarlarından gdbserver’i etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bu ayarı etkinleştirdikten sonra sorunsuz bir şekilde konsol çalışmaya başlayacaktır.

Sorun : AutoVM Disk hatası Gözükmeme
Çözüm : wmware üzerinden disk adınızı “datastore1” yaparak düzenleyin ve sunucuyu tekrar bağlayın sorun düzelecektir.

Sorun : WHMCS sunucu eklenmemesi
Çözüm : WHMCS`nin kurulu olduğu veri tabanına giderek “tbserver” dizinin bulunuz oradan eklemiş olduğunuz sunucu bilgilerini http:// veya https:// olarak ekleniyiniz düzelecektir.

Sorun : AutoVM Kalıp şifreleri hatalı
Çözüm : Linux için root şifre: 123QWEqwe güncelleyin Windows için administrator şifre: 123QWEqwe güncelleyin sorun düzelecektir.

Sorun : AutoVM %55 de takılma
Çözüm : disk de yer olmaya bilir "30 eror cod " veriyorsa disk boyutunu yükseltin yada adaptor yani network ü “e1000” yapın düzelecektir.

Sorun : Autovm Şablon Ekleme
Çözüm : Wmware ESX sürümünüz sha256 hatası verecektir bunu genelde UBUNTU 18.04 ve üstünden veriyor çözümü için esxi sürümüzü 6.5 çekin %90 düzelecektir.

Sorun : WHMCS Modülde Müşteri İşleminde Bağlantı HATASI
Çözüm : Müşteri panelinin sorunu sunucuda SSL olmamasıdır vereceğim konuyu inceleyerek sunucuza SSL sertifikası atayın sorun düzelecektir. konu:

Saygılarımla,
Ahmet Deniz VARLI, Mustafa Yılmaz eklemeler yapılmıştır.

ÜCRETSİZ İŞLETİM SİSTEMLERİ !! ÜCRETSİZ KURULUM İÇİN ULAŞIN !!

SIKINTISIZ KURULUM !!

10 => Sunucuya bağlanılamadı. -->ÇÖZÜLÜR !!
11 => ssh’ye bağlanılamadı. --> ÇÖZÜLÜR !!
20 => Makine dizini yaratılamadı --> ÇÖZÜLÜR !!
21 => vmx dosyası oluşturulamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
22 => vmx dosyasına yazılamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
30 => Oluştur komutlarından biri yürütülemedi.–> ÇÖZÜLÜR !!
50 => Makine bulunamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
51 => Makine durumu alınamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
52 => Makine durdurulamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
53 => Makine başlatılamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
55 => Makine silinemedi.–> ÇÖZÜLÜR !!
60 => VMware araçları yüklenemedi.–> ÇÖZÜLÜR !!
61 => Misafir oturumu açılamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
62 => Ağ dosyası yazılamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
63 => Ağ dosyası yürütülemedi.–> ÇÖZÜLÜR !!
64 => Ağ yeniden başlatılamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!
65 => Parola değiştirilemedi.–> ÇÖZÜLÜR !!
70 => Sert uzatılamadı.–> ÇÖZÜLÜR !!

Merhaba dostum, nasılsın?
Diskleri otomatik olarak genişletememe sorununu çözdünüz mü?

evet dostum müşteri panelinde “Extend hard” kısmından yapabilirsin.

Tesekkurler paylasim ve yardim icin

WHMCS ile Disk alani yonetimi nasil ayarlaniyor ? mesela disk 1 dolu ise disk 2 den olusturmasini nasil saglayabiliriz?