Hatalar ve Çözümleri

Merhabalar,

AutoVM kurulum sırasında,kurulum sonrası vb. yaşadığınız sorunları bu konu altına yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Sorun: WHMCS müşteri panelindeki butonların çalışmaması.
Çözüm: AutoVM kurulu olduğu web/assets içerisinde ki tüm klasörleri silip, tarayıcı çerezlerinizi temizlediğinizde sorun çözülecektir.

Sorun: AutoVM Admin panelinden dedicated server ekleme kısmında alınan hata: http://prntscr.com/qefgm8
Çözüm: AutoVM panelinin tam yani eksiksiz güncelleme yapamadığından kaynaklanıyor. Hosting sunucusunun php max_execution_time süresini 300 yapıp güncellemeyi tekrar çalıştırmanız gerekiyor.

Sorun: Windows server 2016,2019, Windows 7,8,10 gibi sürümlerde ip adresi tanımlama (network ayarını yapmaması)
Çözüm: Windows server ve Windows 8,10 sürümlerinde network adaptörleri e1000e windows 7 sürümünde ise network adaptörünü e1000 yapmanız gerekmektedir. Bu durumda sorunsuz bir şekilde kurulum yapılacaktır.

Sorun: Sunucularda Konsol bağlantı hatası (konsolun çalışmaması)
Çözüm: Sunucularda konsol’un çalışması için esx firewall ayarlarından gdbserver’i etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bu ayarı etkinleştirdikten sonra sorunsuz bir şekilde konsol çalışmaya başlayacaktır.

Saygılarımla,
Ahmet Deniz VARLI

Selam,

VMTools yüklü, firewall ayarları belirtildiği şekilde, adaptör e1000e, işletim sistemi windows 10 ancak şifre değişiklik işlemi, ip yapılandırma ve disk genişletme işlemleri yapılmamakta.

Bu konuda yardımcı olabilir misin?

İyi çalışmalar.

sda

bende kurulum yaptım login girişinden sonra böyle bir hata alıyorum

Merhaba,

windows 7,win10 gibi sistemlerde administrator girişini aktif edip administrator bilgilerini panele girmeniz gerekmektedir. Administrator hesabı nasıl aktif edileceğini aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin. Normal kurulumda yazdığınız kullanıcı ile işlem yapılmıyor.

https://www.ahmetdeniz.com/windows-7-8-10da-administrator-hesabi-aktif-etme/

Dosyalar eksik veya php ayarlarınız ile alakalı bir durum olabilir.

Sorunu çözemediyseniz özel ile anydesk veya teamviewer iletin kontrol edelim.

kardeşim her hangi bir dosya eksik deyil strspos hatası veriyor buda giriş yaptıktan sonra zaten bolye bir hata veriyor ne yaptıysak cözemedik orjinal yedeklerimiz bile duruyor onda aynı hata var aeasyappach bütün modüleride aktif

kardeşim cloudlunix bile kurdum lakin hata aynı özelden sana anydesk atim

peki bu hatanın çözümü nedir ? ip seçme yeri vs yok

Modül bağlantı ayarlarınızı kontrol edin, sunucuları aktif ediyor ama attığınız yerde mi gözükmüyor?

cloudflare captcha takılıyormuş teşekkürler

Windows sunucularda DNS girmeme problemi var, bu nasıl çözülecek?

Merhaba, autovm 192.168.1.2:5990/vnc_lite.html sayfa görüntülenmiyor hatası alıyorum. tekrar tekrar kurulum yaptım bir değişiklik olmadı. bunun bir çözümü var mı?

ben kendim çözüm. çözüm esxi 'lar bir vcenter içerisinde clusterda ise drs kapalı olmalıdır.

whmcs de süresi geçmiş ürünü otomatik askıya alıyor fakat sistem tarafından askıya alındığını belirtmiyor. bu durumu nasıl çözebiliriz. otomatik askı işlemini nasıl yapabiliriz?