تنظیم شبکه برای تمپلیت لینوکس

با سلام
برای ایجاد تمپلیت لینوکس چه تنظیماتی باید انجام بدم و کجارو باید تغییر بدم که شبکه بعد از دیپلوی شدن برقرار بشه ؟ در واقع چیکار باید کرد که تنظیمات آی پی در اینترفیس تنظیم بشه
ممنون

سلام
لطفا این اموزش را مطالعه بفرمایید.
همچنین، پس از نصب سیستم عامل،‌ یوزر های به غیر از روت را حذف کنید و دسترسی ssh را برای یوزر روت فعال نمایید.
موفق باشید

1 Like

وقت بخیر
مشکل من این آموزشی که فرستادین نیست، برای ویندوز تمپلیت درست کردم ، بخوبی کار میکنه، ولی برای لینوکس 2 تا مورد هست

1. روی لینوکس هایی که از قبل نصب داشتم ، vm tools نصب نبود ، الان که روشون با دستور sudo yum install open-vm-tools نصب میکنم ، ریستارت و خاموش روشن و …کار نمیکنه ، اینو چجوری باید رفع کرد ؟

2. مورد دوم هم تمپلیت لینوکس هست، مثلا برای centos که تمپلیت میسازم و کلون میگیرم ازش ، بعد از نصب دیگه بالا نمیاد و تو بوت گیر میکنه ، چه تنظیماتی برای لینوکس دادین که دقیقا باید کلون من مچ بشه ؟ مثل تنظیم شبکه یا حتی فرمت هارد رو lvm با پسوند cl-root رعایت میکنم، ولی انگار توی استارت آپ لینوکس تنظیمی قرار دادین، ممنون میشم راهنمایی کنین

تصویر1
تصویر2

2 تا تصویر دیگه
تصویر3
تصویر4

روش ایجاد تمپلیت را به کلی اشتباه طی میکنید.
لطفا از تمپلیت های موجود در سایت استفاده کنید
برای نصب vmware tools از آپشن install vmware tools on the guest در vsphere استفاده کنید.
سایر موارد نیز خارج از ارتباط آن با autovm می باشد.

الان ubuntu 20 نیاز دارم و centos 7 که تو سایتتون نیست ، روش ایجاد تمپلیت لینوکس چجوری هست؟ اگه بفرمایین ممنون میشم روش ایجاد تمپلیت لینوکس به چه صورت ، من هرجوری میسازم، بوت نمیشه.

الان برای ابونتو 20 ، تمپلیت درست کردم ، رمز هم اعمال میشه و بوت هم میشه ، ولی تنظیمات شبکه در فایل شبکه تنظیم نمیشه ، با اینکه اسم فایل رو دقیقا همنام با ابونتو 18 تنظیم کردم، برای تنظیم شبکه چیکار باید کرد ؟