Whmcs problem+++

hello

In whmcs, the above screen opens normally in the customer panel but after 1 second it automatically redirects to the screen below. what’s the reason I used to use the control panel from whmcs customer panel without any problems. currently opens the web page where autovm is installed directly.

I guess there’s nobody around here anymore? @persgeek

Same problem here. Anybody can help ?

be sure to run on same domain or configure cors correctly

sorunu çözemedim maalesef, halen aynı hata devam ediyor.

There is nothing we changed, this situation started by itself.

The situation same to us.

Bu whmcsde admin olarak oturum açılmışken ve müşteriye oturum açtığınızda, whmcs modülü müşterinin hesabıyla giriş yaptığı için oturumu kapatıp müşterinin hesabına oturum açıyor. Whmcs adminde işlem yaptıkça autovm admin arayüzünü görürsünüz, müşteri panelinde işlem yaptıkça da autovm müşteri arayüzünü. Yani aynı çerezi kullanan browserda iki farklı kullanıcıya oturum açıyorsunuz. Chrome’da gizli sekme ile müşterinin hesabına girerseniz, sağlıklı çalışan bir Autovm’de böyle bir sorun yaşamazsınız. Muhtemelen whmcs admin arayüzünden Login as Client demek kolayımıza geliyor :slight_smile:

evet, haklı olabilirsin fakat bir çok müşteride bu sorunu duyuyoruz. müşteriler sonuçta admin paneline girmiyor:) farklı bir ayar gerekiyor sanırım.

Bizde e aynı sorun var ve kendi kendine gelişti durum hiçbir değişiklik yapmadan. Müşteri panele girip hizmetler kısmında önceden sorunsuzca autovm yönetim kısmını görüyordu, şimdi ise 1 sn geliyor ve hemen login ekranına atıyor. Durum aynı bizde de çözemedik.

Sorun chrome da oluşuyor birtek bu arada. Mozillada vs. login ekranı gelmiyor. Chrome ssl den dolayı js lerdeki bir linki insecure görerek engelliyor ve login ekranına dönderiyor. Anlayan biri varsa kodlamalardan çözülebilir herhalde.

evet olabilir, fakat login ekranına doğru bilgiler ile girilmesine rağmen o ekrandan içeriye girişte yapmıyor. ilginç bir durum. whmcs sisteminizin bulunduğu PHP sürümü nedir? 7.0 üzeri mi? 5.6 mı?

Php 7.3 kısa süre önce fakat php 7.2 idi. Belki bundan da olabilir. autovm github dan son whmcs modülünü de indirip atınca komple gidiyor mesela hizmetler kısmından erişim. Php den olduğunu da sanmıyorum ama chrome da yapıyor birtek dediğim gibi.

Autovm sistemi üzerinden destek talebi göndermiştim konu ile ilgili, Php sürümü tetikliyor olabilir demişlerdi. Fakat her müşteri yaşamıyor sorunu %30-40 lık bir kesim yaşıyor sadece. Dediğin gibi tarayıcı da olabilir, PHP’da :slight_smile:

Php 7.2 ye geri çektim ama sorun aynı php sürümünden de değil.

o zaman dediğimiz gibi chrome etkisi. müşterilere chrome dışında farklı tarayıcı aşılamak gerekiyor anlaşılan :slight_smile:

Mozilla ile sıkıntısız şuanda deniyorum. Çözmemiz lazım bu işi.

Chrome üzerinde var bir etkisi, kafa patlatıyoruz kaç gündür ama bir sonuç yok.

the problem continues, I wonder if there is no solution?

arkadash , please check your autovm storage space , df -h. i think no more space , i have this problem and fixed.